Elektronika


MATMATIC MATMATIC - univerzální řídící systém. Jádrem tohoto zařízení je mikroprocesor Intel Celeron na desce ZX98-CT, která obsahuje sběrnici EISA.
Systém poskytuje 16 vstupů a 32 výstupů pracujících s napětím 24V, které jsou od systému galvanicky odděleny. Každý výstup snese zátěž min. 0,5A. Není-li potřeba galvanického oddělení, lze využít interního zdroje 5V a 24V. Na zásuvném modulu jsou k dispozici analogové výstupy se softwarovou volbou zesílení v rozsahu 1-10x. Jeden výstup D/A převodníku je opatřen emitorovým sledovačem s maximálním napětím 18,5V a maximálním proudem 1A. Analogových vstupů je 7. Dvakrát pro napětí 24V a 5V. Jednou pro napětí v rozsahu -10 až +10V, 1V a 2V. Modul obsahuje také 4 relé, jejichž kontakty jsou zapojeny do multiplexoru 1z12 nebo mohou být využity 4 samostatné přepínací kontakty. Poslední I/O port na zásuvném modulu obsahuje 8 obousměrných digitálních linek TTL, jejichž směr lze programově měnit nezávisle na sobě. Systém není ošizen ani o paralelní port a sériové rozhraní RS-232. VGA konektor poskytuje grafický výstup pro monitor a konektor DIN dovoluje připojení PC klávesnice pro rozšířené ovládání. Zařízení je přenosné a na rozdíl od běžných PLC může obsahovat až 1000 různých programů současně, aniž by bylo nutné program přepisovat.LUSMAt LUSMAT - pětikanálový inteligentní regulátor osvětlení řízený mikrokontrolérem PIC. Zařízení má široké spektrum uplatnění a mnoho nastavitelných vlastností podle konkrétních požadavků na řízení osvětlení v prostředí domova, veřejných sálů, výstavních prostorů, hal, průmyslových pracovišť apod. Zařízení je přizpůsobeno pro jednoduché zapojení do původní elektroinstalace. Kromě samočinné regulace je obrovskou předností i vzdálené řízení výkonu jednotlivých připojených spotřebičů pomocí počítače.

Zde naleznete archivní stránky k Lusmatu a návod na stavbu staré verze..
Více informací o nejnovější verzi naleznete na internetových stránkách:
www.regulace.org


LASER Laser - obyčejnou laserovou diodou pohybuje obyčejný basový reproduktor. Finta je pouze v uchycení laseru. Výsledek posuďte sami...


Subwoofer Subwoofer 160W - nepostradatelný doplněk domácího kina.


MATTER MATTER - plotter, scanner, NC vrtačka a frézka. Nejslavnější zařízení mých studentských let na střední průmyslové škole. Na přání několika lidí vznikla stránka zaměřená na tento stroj.


Úvodní stránka